Haberler

Türkiye Atletizm Süper Lig 1.nci Kademe Bursa Sonuçlar

Süper Lig’in Bursa’da yapılan ilk kademe mücadelesinde Ersu Şaşma, sırıkla atlamayı kazanırken 5.80’lik derecesiyle salon rekorunu yeniledi. ENKA Spor, iki kategoride de ilk kademeyi lider tamamladı.

Türkiye Atletizm Süper Ligi’nde 2022 sezonunun ilk kademe yarışları Bursa’da 11-12 Haziran tarihinde gerçekleştirildi. İlk gün Tuğba Danışmaz’ın üç adımda, Fenerbahçe kadınlar takımının da 4×100’de kırdığı rekorların ardından ikinci günde de iki rekor çıktı.

Geçen yılın şampiyonu ENKA Spor, hem erkeklerde hem de kadınlarda ilk kademeyi lider olarak tamamladı.

Sırıkla atlama erkekler mücadelesinde Ersu Şaşma, hava muhalefeti nedeniyle salona alınan yarışmada 5.80’lik derece atlayarak hem açık havadaki en iyi derecesi olan Türkiye rekorunu tekrar etti, hem de 5.71 ile salon Türkiye rekorunu yeniledi.

Yine salonda yapılan uzun atlama kadınlar müsabakasında ise Gizem Akgöz, son hakkındaki 6.31 ile bu daldaki U23 salon rekoruna ortak oldu. 23 yaş altında daha önceki salon rekoru, 6.31 ile geçen yıl Tuğba Danışmaz tarafından kayda geçirilmişti.

İkinci günde disk atma erkeklerde Ömer Şahin ilk sırayı elde ederken, Türkiye atletizm tarihinde bu branşta 60 metre barajını geçen dördüncü atlet oldu. ENKA atleti Şahin, 60.16’lık performansıyla yarışı kazanırken, ikincinin yaklaşık yedi metre önünde müsabakayı bitirdi.

Üç adım atlamada Olimpiyat altıncısı Necati Er, 16.44 ile kazanırken, 200 metrede Ramil Guliyev 20.62 ile ilk sırayı aldı. Kadınlar 800 metrede ise Ekaterina Guliyev, 2:02.14’lük derecesiyle Türkiye tüm zamanlar listesine beşinci sıradan giriş yaptı.

Yarışmalar sonunda ilk kademe puan durumu şöyle oluştu:

ERKEKLER
ENKA 123, Fenerbahçe 122, Galatasaray 98, TSK Spor Gücü 68, İstanbul BBSK 66, Mardin Atletizm 43, Boğaziçi Üni. 37
KADINLAR
ENKA 150, Fenerbahçe 141, Beşiktaş 106, Bursa BŞB 96, İstanbul BBSK 88, Adana Seyhan Bld 52, İzmir Gaziemir Bld 50, Trabzon Karayolları 31

Sonuçlar

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Read More

post-image
Haberler
Merhum Zakir ÖZGÜR Anma Salon İl Deneme Yarışmaları..   Saatli Program ( Güncel ) Statü ( Güncel ) Kayıt Kayıt Kontrol
Read More
post-image
Haberler
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK /BURSA ULUDAĞ ROTARY KULÜBÜ OKULLAR ARASI KROS YARIŞMALARI SONUÇLAR
Read More