Türkcell Bölgesel Kros Ligi Adana da tamamlandı.

Türkcell Bölgesel Kros Ligi Adana da tamamlandı.

Atletizmde bu yıl U18 yaş grubunda gerçekleştirilen Türkcell Bölgesel Kros Ligi final kademesi Adana’da tamamlandı. Yarışmalar sonunda erkeklerde Ağrı Gençlik Spor Kulübü, kadınlarda ise Erzurum Karayazı Belediye Karması birinciliği aldı.

Adana’da erkeklerde 78, kadınlarda 66 olmak üzere toplam 144 atletin koştuğu Türkcell Bölgesel Kros Ligi finalleri çekişmeli geçen yarışlarla sona erdi. 3 kilometrelik erkekler yarışında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nde Enbiya Yazıcı 8:39 ile birinci gelirken, Fenerbahçe’nin ferdi olarak yarışan iki atleti Taner Tunçtan ve İsmail Taşyürek sırasıyla ikinci ve üçüncü oldular.

Takım tasnifinde ise 19 puan toplayan Ağrı Gençlik, Ankara Etimesgut’un önünde birinciliği aldı. Üçüncülük ise Kütahya Belediyespor’un oldu.

Kadınlarda da İstanbul Büyükşehir Belediyespor’dan Elanur Çoban iki kilometrelik parkuru 6:26 ile tamamladı ve ipi göğüsleyen isim oldu. Erzurum Karayazı Belediye Karması’ndan Dilek Koçak ile Büşra Güldes ise podyuma çıkan isimler oldular. Karayazı ekibi, sıralamada da 11 puanla ilk sırayı alarak takım tasnifinde kupayı kaldırma başarısı gösterdi. Kadınlar takım tasnifinde İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 16 puanla ikinci, Kayseri Talas Süleymanlı Spor da 33 puanla üçüncü sırayı aldı.

Yarışmaların ardından yapılan bireysel ve takım madalya töreniyle sporcular madalya ve kupalarına kavuştular. Türkiye Atletizm Federasyonu, ayrıca ilk 15’e giren atletlere birer takım eşofman hediye etti.

YARIŞMA SONUÇLARI

Erkekler

Kadınlar

 

 

COMMENTS