İbrahim Hoca’yı 49 yaşında kaybettik

İbrahim Hoca’yı 49 yaşında kaybettik

Türk atletizmi son dönemdeki en başarılı antrenörlerinden birini erken yaşta kaybetmenin hüznünü yaşıyor. Mersinli antrenör İbrahim Halil Çömlekçi, 49 yaşında kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Sırıkla atlamada son yıllara damgasını vuran iki genç yıldız Ersu Şaşma ve Mesure Tutku Yılmaz’ın antrenörü İbrahim Halil Çömlekçi, kalp krizi sonucu hayata veda etti. İki hafta önce 5 Ocak’ta 49 yaşına giren Çömlekçi’nin ani vefatı, atletizm camiasını ve sevenlerini yasa boğdu.

Son yıllarda üst üste kırdığı rekorlarla Türkiye’nin sırıkla yıllar sonra ilk Olimpiyat kotasına yaklaşan Ersu Şaşma ile bu hedefe doğru emin adımlarla ilerleyen İbrahim Halil Çömlekçi, iki gün sonra sporcularıyla İstanbul’da girecekleri kampa hazırlanıyordu.

İbrahim Halil Çömlekçi’nin cenazesi Mersin Yenişehir’deki Bakırcılar Camii’nde kılınacak namazın ardından Afetevleri Mezarlığı’na defnedilecek.

Bursa Atletizm İl Temsilciliği olarak başta merhumun eşi Çiğdem Çömlekçi ve ailesi olmak üzere, yakınlarına, sporcularına ve camiamıza baş sağlığı diliyoruz.

COMMENTS